Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi zasad rekrutacji i dołącz do nas!

Trwa rekrutacja na studia na rok akademicki 2025/2026

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi zasad rekrutacji i dołącz do społeczności naszego Wydziału

Informatyczne wspomaganie procesów produkcyjnych

Informatyczne wspomaganie procesów produkcyjnych

Kierunek łączy wiedzę z zakresu informatyki, automatyki i inżynierii produkcji. Absolwent zdobywa umiejętności projektowania, programowania oraz wdrażania systemów informatycznych wspierających procesy produkcyjne. Pozna metody kontroli jakości, zarządzania projektami i pracy zespołowej. Ukończenie kierunku zapewnia elastyczność zawodową i szerokie perspektywy na rynku pracy.

Technologie wyrobów metalowych - NOWY KIERUNEK

Technologie wyrobów metalowych - NOWY KIERUNEK

Studiując kierunek Technologie wyrobów metalowych, zdobędziesz wiedzę z zakresu nowoczesnych metod kształtowania i przetwarzania metali, takich jak odlewnictwo oraz obróbka plastyczna. Poznasz również nowoczesne technologie produkcji, w tym automatyzację procesów i zastosowanie komputerowego wspomagania projektowania (CAD/CAM). Kierunek ten łączy wiedzę inżynierską z praktycznymi umiejętnościami, przygotowując do pracy w nowoczesnym przemyśle metalowym.

Fizyka techniczna

Fizyka techniczna

Fizyka Techniczna - tu teoria spotyka się z praktyką, a nauka staje się pasją. Absolwenci fizyki technicznej posiadają głęboką wiedzę teoretyczną, a także praktyczne umiejętności w obszarze diagnostyki technicznej oraz analizy danych. Są oni integralną częścią dynamicznie zmieniającego się świata, gdzie szybkość przystosowania się do nowych wyzwań jest kluczem do sukcesu.

Inżynieria materiałowa

Inżynieria materiałowa

Student tego kierunku uzyskuje niezbędną wiedzę na temat różnorodnych grup materiałów stosowanych w szeroko rozumianej technice. Poznaje podstawowe technologie wytwarzania/przetwarzania materiałów, relacje między ich budową i właściwościami oraz metody badań. Zdobyta wiedza pozwoli absolwentowi inżynierii materiałowej ulepszać materiały będące w jego otoczeniu, opracowywać nowe dla potrzeb rozwijającej się techniki oraz będzie gwarancją znalezienia zatrudnienia.

Metalurgia

Metalurgia

Kierunek metalurgia kształci inżynierów dla przemysłu związanego z projektowaniem, wytwarzaniem, przetwarzaniem, doborem i wykorzystaniem metali i stopów w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki nabytej wiedzy w dziedzinie metalurgii ekstrakcyjnej, odlewnictwa, przetwórstwa metali, energetyki, informatyki, ekonomiki i ekologii uzyskuje podstawy do twórczej pracy na rzecz zagadnień związanych z rozwojem technologii metali i stopów.

Projektowanie i logistyka materiałów

Projektowanie i logistyka materiałów

Projektowanie i logistyka materiałów to kierunek kształcący inżynierów logistyków przygotowanych do rozwiązywania zagadnień o charakterze multidyscyplinarnym: projektowania nowych i doskonalenia istniejących materiałów inżynierskich, nadzorowania i modyfikowania istniejących systemów produkcyjnych oraz logistycznych, a także zarządzania zasobami i inwestycjami.

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Student kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnego zarządzania i organizacji. Zakres nauczania przygotowuje inżynierów do rozwiązywania problemów związanych z planowaniem i sterowaniem produkcją, zarządzaniem i eksploatacją systemów wytwarzania, organizacją, logistyką w przedsiębiorstwie, planowaniem rozwoju nowego produktu, zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Przeróbka Plastyczna Materiałów Metalicznych

Przeróbka Plastyczna Materiałów Metalicznych

Studia podyplomowe pozwolą na poszerzenie i ugruntowanie wiedzy z zakresu: technologii procesów przeróbki plastycznej, projektowania procesów technologicznych oraz zastosowania zaawansowanych rozwiązań w przemyśle.

Rozwój poprzez specjalistyczne szkolenia

Rozwój poprzez specjalistyczne szkolenia

Zapraszamy do skorzystania z naszych specjalistycznych kursów i szkoleń odpowiadających realnym potrzebom rynku i kadry zarządzającej. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami — z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji i pomożemy dobrać idealne szkolenie dla Ciebie lub Twojego zespołu.

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

uczelnia_dostepna.svgPolitechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej